Pánikbetegség kezelése

A pánikbetegség kezelése igen fontos, hiszen befolyásolhatja a páciens életének alakulását. Több kezelési mód is ismert. A pánikbetegség kezelése általában hosszú ideig tart.

Az alábbiakban a pánikbetegség kezelési lehetőségeiről olvashat.

A pánikbetegség kezelése gyógyszerekkel és pszichoterápiával lehetséges. A pszichoterápia vagy – főleg az agorafóbiával társuló – pánikzavar esetében a kétféle kezelés kombinációja tűnik hatékonyabbnak.

A pánikbetegség antidepresszánsok vagy benzodiazepinek alkalmazásával az esetek 80 százalékában megelőzhető, de legalábbis ritkíthatók a rohamok, míg a pszichoterápia a kliensek 85 százalékánál hatékony.

A kognitív terápia során a betegek rohamaiért felelős téves vagy túlreagált testi állapot értelmezését próbálják kiigazítani. A kliens végül képessé válik leállítani a pánikhoz vezető eseménynek láncolatát vagy megtanulja figyelmét testi érzéseiről elterelni.

A gyógyulást segítheti különféle szorongáscsökkentő technikák elsajátítása, légzőgyakorlatok, a testmozgás vagy a naplóvezetés, aminek segítségével be lehet azonosítani a stresszhelyzetekben megjelenő esetleges téves gondolatokat, érzéseket.